تمامی مطالب موجود در این سامانه از وب سایت های دیگر و بدون دخالت انسانی جمع آوری شده , لذا تمام مسئولیت آنها بر عهده وب سایت منبع میباشد. مطالب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران را از طریق بخش تماس با ما به ما اعلام کنید.


ورود به کانال تلگرام


یا علی مددی  

به سُخره می نگرم گرد و خاکِ پای علي را!اگر در آوَرَد امروز ، خودْ ادای علي را!
بگو به مدّعیِ خیره سر به حیله نشاید،توان گرفت دراین روزگار جای علي را!
که گریه می کند امروز تا قیامِ قیامتاگر به تن کند از هرطرف عبای علي را!
ردای عدل جز او در قد و قواره ی کس نیست مگر که رو کند از پشتِ پرده تای علي را!
چه بود عاقبتِ ساحران و موسی عمران ،اگر نداشت درآن داستان عصای علي را؟!
علي ست آینه ی ذاتِ حق نمای محمد کجا دهد حلبی جلوه ی صفای علي را؟!
مرا چو ذرّه ی بی ا

ادامه مطلب  

محمد  

کرده بازیگوشی امروز
باز هم آقا کلاغک 
از دیروز محمد روی اعصاب من.
زنگ ورزش کتک کاری کرده.
تو کلاس فریاد میکشه.
امروز بمن میگه شما چیکاره ی ورزشی خانم؟!!  منظوری نداره ام متوجه ی پیامد حرفاش نیست .
از زنگ ورزش ورزش متنفرم از بس پسرا اذیت میکنن.
میخوام فردا محمد رو تو کلاس نگه دارم .

ادامه مطلب  

 

متاسفانه
بعضی دوستان یا وبلاگشان را نمیدهند یا وبلاگشان موجود نمیباشد.
حسین نادی-محمد شیری-علي دوست محمدی-محمد اکبرالسادات-محمد بهروزیان نسب-رهام صادقی-محمد رضا رفیعی-مهدی عليجانی-محمد جواد حسنعلي زاده-مهمد مهدی پناهی.
 

ادامه مطلب  

زندگي‌نامه شهيد محمد حسین فهمیده (1346 - 1359)  

محمد حسین فهمیده، فرزند محمد تقی در سال 1346 در خانواده‌ای مذهبی در محله پامنار شهر قم چشم به جهان گشود.
وی دوران کودکی را همراه سایر فرزندان خانواده و درکنار برادرش داوود که وی نیز سه سال بعد از شهادت محمد حسین، شهید شد، با صفا و صمیمیت و در زیر سایه محبت و توجه پدر و مادری مهربان، سپری کرد.

ادامه مطلب  

زندگی  

 
می خواهم حکم کنم سرت را ببرند؛ چه وصیت داری؟- هیچکسانت اینجا هست؛ پسرت را می خواهی ببینی؟- نهزنت را چه؟- نهمادرت؟- نهچرا؟ قلب در سینه نداری؟گل محمد لبخندی زد.از چه می خندی؟گل محمد پلکها فروبست و گفت:- از پا افتادنِ مرد ... دیدنی نیست ...
 
کلیدرمحمود دولت آبادی

ادامه مطلب  

اصحاب و ياران امام زمان حضرت مهدی (عج):  

اصحاب و یاران امام زمان حضرت مهدی (عج):
1. عثمان بن سعید عمروى (متوفاى سال 265 ق.).2. محمد بن عثمان عمروى (متوفاى سال 304ق.).3. حسین بن روح نوبختى (متوفاى سال 326ق.).4. على بن محمد سمرى (متوفاى سال 329ق.).این چهار تن نماینده بلافصل امام زمان حضرت مهدی (عج) بودند كه در ایام غیبت صغرى، پس از شهادت امام حسن عسكرى(ع)، از سال 260 تا 329، به مدت 70 سال به ترتیب، واسطه میان امام زمان حضرت مهدی (عج) وشیعیان ایشان بودند. این چهار نفر به «نوّاب اربعه» مشهورند. ولى در هنگام خروج

ادامه مطلب  

مجله ي مرتبط با رشته ي مهندسي  

فصلنامه بین المللی مهندسی عمران International Journal of Civil Engineering رتبه علمی: علمی - پژوهشی (فنی مهندسی)دوره انتشار: فصلنامه ISSN: 1735-0522 زبان: انگلیسی صاحب امتیاز: دانشگاه علم و صنعت ایران سردبیر: دكتر محمد حسن بازیار هیئت تحریریه: محمد حسن بازیار، شهریار افندی زاده، باری كلارك، ابراهیم جباری، محمد كاظم جعفری، استون مك كیب، عليرضا رهایی، فیاض رحیم زاده روفوئی، محمد رئوف، محمد حسن سبت، ایكوئو توهاتا
محل انتشار: تهران تلفن: 77240273 (021) نمابر: 77240276 (021) نشانی: ت

ادامه مطلب  

زندگی نامه محمدعلی کلی  

زندگی نامه محمدعلي کلی:
محمد علي (به انگلیسی: Muhammad Ali) با نام قبلی کاسیوس مارسلوس کِلِی، جونیور (به انگلیسی: Cassius Marcellus Clay, Jr.) (زاده ۱۷ ژانویه ۱۹۴۲ کنتاکی – درگذشتهٔ ۳ ژوئن ۲۰۱۶ لویی ویل، کنتاکی، ایالات متحده)، بوکسور حرفه‌ای سنگین‌وزن اهل آمریکا بود که به عنوان برترین مشت‌زن تاریخ بوکس در این وزن شناخته می‌شود. شایان ذکر است که نام این بوکسور محمد و نام خانوادگیش علي بود، ولی در ایران با نام محمدعلي کلِی مشهور و شناخته شده است.

ادامه مطلب  

اين شهر هنوز هم شهيد مي دهد...  

" محمد " هم پر كشید....
جوانی سرو قامت بود ..
سری نترس و دلی دریا داشت...و البته زخمی بزرگ....
به یزرگی روحش..
كفته بود : آن قدر در سوریه می مانم تا شهید شوم..
ماند و شهید شد...
طلبه شهید حاج محمد كیهانی
در عاشورای مكرر اندیمشك تشییع شد ....
این ششمین عاشورای شهر بود...
 و ششمین دسته گل شهر یك هزار شهید برای دفاع از حرم عمه صبوری ها...
خدا می داند نفر بعد چه كسی است؟
و من بازهم در رویای شهادت هستم....

ادامه مطلب  

هرکه تک پسر داشت توهم ورش نداره  

درسته خواب های ما تعبیر داره ولی گفته باشم همیشه یه جاش اشکال داشته . 
مثلا در خواب اول : سیدعباس بیان شد ولی بنده خدا یک کس دیگه آسیب دید . 
در خواب دوم : پسر سردار گفت : اسمم محمد فرزند ... ولی اسم واقعی اش مرحوم احمد بود 
در مکه : صدایی گفت : او برادرزاده ی همسر سردار محمد ش است ولی محمد شهید شده بود و سردار علي الان در راس کار است . 
و در این خواب هم معلوم نیست کدوم دهقان مدنظر بود . دهقان ها زیادند . شیراز دهقان دارد . اصفهان دهقان دارد و گتوند هم ده

ادامه مطلب  

میگفتی: نمیخواستی اینطوری بشه  

میگفتی: نمیخواستی اینطوری بشه و تو برام همون حرمت همیشه رو داریهمون محمد جواد قبلی هستی براماما من ...من همون محمد جوادتماکجایی که انقدر راحت راه من و تو از هم جدا شدی چیزایی بهم میده مث قرص خوابدلت اروم شد؟؟؟وقتی رفتی نفهمیدی محمدجوادت انقد داغون شدشب شد مست شد خم شد کمر محمدجوادتم خم شدبس کن...هی میگن دستاشون تو دست همدیگستنهام میفهمی چی میگم؟خیلی نامردن اون شبایی که بی تو صب نمیشن خیلی بی معرفتی تو هم رفتی از پیشم؟چه کامی میگیرم از سیگارا

ادامه مطلب  

دپسردگی حاد  

چندروز پیش مرتضی زد واسم ک تا پی ام ندادم ...دیگه پی ام نده...خودم خبرت میکنم....
خبری ازش نشد...هرشب استخاره گرفتم ک پی ام بدم یانه...بد میومد تا دیروز که بالاخره خوب اومد...پی ام دادم...جوابی نداد...یاد کارای محمد افتادم...لجم گرفت بلاکش کردم...اگه منو بخواد بر میگرده....وگرنه برخوردی ک محمد باهام کرد دوباره تکرار میشه....بدرک ک رفت...چیکار کنم...دیگه علاقه ام از عشقی ک به محمد داشتم ک بیشتر نیس که نگران باشم....هی حتما سرش گرمه یا ی جایی خوشِ...منم ک ساده ام..

ادامه مطلب  

زندگینامه امام محمد باقر  

   زندگی نامه امام محمد باقر از ولادت تا شهادت
امام محمد باقر (ع) پنجمین آفتابى است كه بر افق امامت، جاودانه درخشید.زندگیش سراسر دانش و ارزش بود، از این رو باقر العلوم نامیده شد.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از قم؛خصلت آفتاب است كه همواره گام بر فرق ظلمت می‏نهد و در لحظه‏ هاى تاریك، بر افق زمان می ‏روید تا ارزشهاى مهجور و نهان شده در سیاهى جهل و جور را، دوباره جان بخشد و آشكار سازد.
 
او نیز در عصر حاكمیت جور اندیشه‏ هاى د

ادامه مطلب  

نظر امام باقر(ع) درباره استخاره و چگونگی تصمیم برای اموری که در آنها تردید وجود دارد  

امام محمد باقر(ع)، نخستین مولودی است که از نسل امام حسن و امام حسین است
  
امام محمد باقر(عليه السلام) در روز اول رجب سال 57 هجرى در مدینه منوّره دیده به جهان گشود، برخى از مورخان , ولادت ایشان را در سوم صفر سال 57 هجرى دانسته اند.

ادامه مطلب  

محمد کریمی مدرس نی ، گیتار و آواز پاپ  

محمد کریمی متولد سال 1365 فعالیت حرفه ای هنری خود را از سال 1378 زیر نظر برادر خود حمید رضا کریمی (نوازنده تار و سه تار) اغاز نمود و نوازندگی موسیقی سنتی را با ساز نی زیر نظر استادانی چون استاد محمد علي کیانی نژاد و جاوید ابراهیم پور ادامه داد و سپس در سال 1383 صدا سازی و  آواز پاپ را زیر نظر اساتیدی همچون استاد محمد نوری و استاد مهدی محمدی  فرا گرفت.
برخی از فعالیت های اجرایی ایشان عبارتند از :کسب مقام اول فستیوال بین المللی موسیقی که در سال 93 در کشو

ادامه مطلب  

فطرس ملک  

فطرس یا فطروس یا پتروس ملک به اعتقاد مسلمانان نام فرشته‎ای بوده است که شفا یافتن او در خرائج راوندی نقل شده است. به اعتقاد مسلمانان هنگامی که حسین متولد شد خداوند به جبرئیلفرمان داد با گروه بسیار از فرشتگان به حضور محمد آیند و به او تبریک بگویند. جبرئیل در مسیر فرود از آسمان به زمین فرشته‌ای به نام فطرس را دید که در جزیره‌ای افتاده (خداوند فطرس را مامور کاری می‌کند و او در آن کار کندی کرده و در نتیجه به کیفر شکست بالهایش گرفتار شده است

ادامه مطلب  

یا اباالفضل مسافران، مددی‌  

یا اباالفضل مسافران، مددي‌حجة الاسلام و المسلمین جناب آقای سید محمود حسنی طباطبائی بروجردی می‌نویسد: از راننده‌ای شنیدم. او می‌گفت: یکی از شبها که از جاده هراز عازم شمال بودم هنگامی که اتوبوس را از گردنه‌ای بالا می‌بردم، ناخودآگاه خوابم برد.وضع جاده، به این ترتیب بود که بعد از صعود بر بالای گردنه جاده شیب پیدا می‌کرد و درست مقابل سرازیری گردنه، دره‌ی بسیار گودی وجود داشت که باید وسیله‌ی نقلیه‌ای که از بلندی سرازیر می‌شد، در انتهای

ادامه مطلب  

مشاهیر لُر:استاد محمد حسین آریا لُرستانی  

محمد حسین آریا لُرستانی(زاده 1315 در خرم آباد و  وفات یافته 1390) نویسنده و مترجم بزرگ حوزه تاریخ و تمدن .استاد محمد حسین آریا لُرستانی در کنار ترجمه آثار بزرگ مربوط به جهان و ایران به دلیل تعلق  خاطر زیاد به هویت قومی خود به ترجمه آثار ی که در مورد تاریخ و فرهنگ لُرستان به رشته تحریر درآمده بود پرداخت  و آثاری نظیر "کوچ‌نشینان لُرستان تالیف اینگه دمانت مورتنسن" و "سفرنامه‌ی لُرستان و خوزستان تالیف  بارون دوبد" را  منتشر کرد.

ادامه مطلب  

 

یكى از پسران امام صادق عليه السلام نامش محمد بود. گاهى از مخارج زندگیش چیزى زیاد مى آورد، امام فرمود: چقدر از مخارج زندگیت زیاد آمده ؟ عرض كرد: چهل دینار، فرمود: آن را در راه خدا صدقه بده . عرض ‍ كرد: غیر از پولى ندارم ، اگر صدقه بدهم چیزى برایم نمى ماند.فرمود: برو آن را صدقه بده ، خداوند عوضش را مى دهد، آیا نمى دانى كه هر چیزى كلیدى دارد و كلید رزق صدقه است !!محمد نصیحت پدر را پذیرفت و آن چهل دینار اضافى را صدقه داد. از این جریان ده روز بیشتر نگذشت

ادامه مطلب  

(خوشا به سعادت تو، که نوکر زائران سیدالشهدا هستی،اجرت با مولایت حسین و زیارتت قبول)  

        *(پرسیدم از قلم که کدامین نام مقدس است) (دوید بر روی کاغذ و گفت؛نام محمد وآل محمد است)
کاش مولایمان حسین(ع) ما را هم در زمره نوکران خود در اربعین بپذیرد، تا سعادت پیدا کنیم و گرد و غبار راه را از پاهای عاشق عزادارانش بزداییم.
*کسی که بقصد زیارت امام حسین(ع) پیاده از وطنش بیرون آید،خداوند به هر قدمی که بر میدارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او را محو میکند.(بحار الانوار)
 

ادامه مطلب  

رؤسای کمیته‌های هفت‌گانه خانه احزاب انتخاب شدند.  

اسامی رؤسای کمیته‌های هفت‌گانه خانه احزاب ایران که در جلسه عصر امروز این تشکل صنفی - سیاسی ، پس از بحث و تبادل نظر و با رأی‌گیری از اعضاء انتخاب شدند، به شرح زیر است:
کمیته آموزش و تحقیقات : عبدالحسین روح الامینی
کمیته نظارت بر انتخابات : سید محمد میرباقری
کمیته حقوقی : محمد جواد حق شناس
کمیته اطلاع رسانی : فرج کمیجانی
کمیته بین الملل : احمد شریف
کمیته مالی پشتیبانی : محمد نیشابوری
کمیته بانوان : فاطمه راکعی

ادامه مطلب  

انجمن خیریه ( فرهنگی - اجتماعی ) خادمین نماز ساوه ( سازمان مردم نهاد NGO )  

انجمن خیریه ( فرهنگی - اجتماعی ) خادمین نماز ساوه ( سازمان مردم نهاد NGO )
 
پس از اعلام کاندیداتوری اعضای هیئت مدیره و برگزاری انتخابات، احمدپرهیزکار، سید حسن حسینی، محمد میعادفر، مصطفی فراغت، محمد رشید، نجیبه کرمی، حبیب سروش، میکائیل میرجانی و میلاد وحدت به عنوان اعضای هیئت مدیره و محمدکاظم معماریان به عنوان بازرس  اول انتخاب شدند
 

 
 


ارسال توسط محمد شرافت

ادامه مطلب  

استاد وکیلی  

استاد نفیسه وکیلی، آموزش بانوان باشگاه کونگ فو توآ محمد رسول الله (ص) سراوان را برعهده دارند.
  آموزش کونگ فو توآ بانوان در این شهرستان برای اولین بار بصورت خصوصی در باشگاه کونگ فو توآ محمد رسول الله (ص) با همکاری استاد وکیلی برای نونهالان و نوجوانان از تاریخ 95/8/1 آغاز گردید.

ادامه مطلب  

مختصری از زندگی نامه ی شهید محمد حسین فهمیده  

محمد حسین فهمیده 

تصویر محمد حسین فهمیده در موزه شهدا تهران

زادروز
۱۶ اردیبهشت ۱۳۴۶ قم، ایران
درگذشت
۸ آبان ۱۳۵۹ (۱۳ سال) خرمشهر، ایران
آرامگاه
تهران، بهشت زهرا، قطعه ۲۴، ردیف ۴۴، شماره ۱۱
محل زندگی
روستای سراجه قم
ملیت
ایرانی
لقب
رهبر ۱۳ ساله
والدین
محمد تقی فهمیده

ادامه مطلب  

آن روز لعنتی  

+پنج سال گذشت ، پنج سال از نبودنت. پنج سال از آن غروب لعنتی. پنج سال تمام !! باورت میشود؟ پنج سال است که بی تو نفس میکشیم. پنج سال است که بی حضورت در این دنیای خاکی زندگی میکنیم. پنج سال میشود که تنهایمان گذاشتی و رفتی. و حال من ماندم. من ماندم و خاطراتی که هیچگاه شکل نگرفتند. خاطرات یک جشن تولد. من ماندم و تو رفتی. آنقدر زود که من حتی فرصت جبران آن تند خویی ام را نداشتم. و من خیلی وقتیست که افسوس میخورم... افسوس داشتنت را. تو در آسمان پرواز کرد

ادامه مطلب  

 

امشب...مست بودم...فقط اشك می ریختم...به مانیتور نگاه میكردم و لذت میبردم..بعضی از زن ها نمی دونم به چه امیدی ازدواج میكنن یا مردی رو انتخاب میكنن ،اما من باز به جمله ی مامان ایمان اوردم"مردِ خوبه كه می تونه یه دختر رو به عرش اسمون برسونه "...همیشه واسم مهم بود كه مرد زندگی من شل نباشه ،از اینایی كه تا بهشون میگی فلان كارو بكن كاملا ماست بازی در میارن،مرد باید اونقدر همه فن حریف باشه كه یه دختر بدونه توو هیچ جای دنیا هیچ چیز و هیچ كس جز مرد خودش نمیتو

ادامه مطلب  

حدیثی از پیامبر اکرم محمد مصطفی (ص)  

خانواده هاییکه بیشترین جوان را از دست دادند  

1-مرحوم سیف الله (دایی صفی )عرب 5فرزند
بنام های نصرت الله -حاج پرویز -منصور -اکبر -فضل الله
2-مرحوم کل احمد علي عرب  4 فرزند
بنام های محمدعلي -قربانعلي -شعبانعلي -فرضعلي
3-مرحوم حاج ملا حسن عرب  3 فرزند
بنام های مرتضی -عبدالله -عین الله
4-مرحوم حاج مرتضی عليدوست 3فرزند
بنام های مصطفی -حسن -اصغر
5- مرحوم یوسف قدمی  3فرزند
بنام های اکبر -رمضان -عظمت
6-مرحوم حاج اکبر عرب 3فرزند
بنام های شهید علي اصغر -باباعلي ویک دختر
7-مرحوم علي بابا غلامی 3فرزند
بنام های ح

ادامه مطلب  

عمارت نارنجستان قوام در شیراز  

عمارت نارنجستان قوام در شیراز
عمارت نارنجستان یا باغ قوام از عمارت­های دوره قاجاریه شیراز است كه در قسمت شرقی انتهای خیابان لطفعلي خان زند و در محله بالاكفت قرار دارد. احداث این بنا توسط علي محمد خان قوام الملك بین سالهای ۱۲۵۷ تا ۱۲۶۷ هجری شمسی شروع شده و در حدود سال 1300 ه.ق. بدستور علي محمد خان(قوام الملک دوم) و پسرش محمد رضا خان(قوام الملک سوم) در شیراز ساخته و تکمیل شده است.
 

ادامه مطلب  

شهید محمد رضا دهقان امیری  

 
شهید محمد رضا دهقان امیری متولد 26فروردین ماه سال 1374 دراستان تهران دیده به جهان گشود.
محمد رضا از نسل چهارم از فرزندان حضرت روح الله (ره) بود که برای دفاع از حرم هجرت کرده
و به شهادت رسید.محمد رضا دانش آموخته ی دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم
فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود.از صفات بارز اخلاقی محمد رضا می توان خوش خلقی و خلوص نیت در انجام وظایف دینی و امور خیر اشاره کرد.در تاریخ 21 آبان ماه سال 1394 با ع

ادامه مطلب  

اللهم عجل لولیک الفرج  

یازدهم: كفعمى در كتاب «بلد الامین» فرموده: این دعا دعاى امام زمان (عج) است كه آن را به شخصى كه در زندان بود تعليم داد، پس آن زندانى با خواندن آن آزاد شد: إِلَهِی عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَیْكَ الْمُشْتَكَى وَ عَلَیْكَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ م

ادامه مطلب  

بوکسور معروف انگلیسی مسلمان شد  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الصدیق به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «اکسپرس» انگلیس، این قهرمان بوکس سنگین‌وزن انگلیس به‌تازگی عکسی از خود در توئیتر گذاشت که در آن لباس سنتی اسلامی بر تن دارد.
وی با تغییر نام خود به ریاض تایسون محمد در قسمت بیوگرافی نوشته است: اتحاد همه ادیان، یک جهان به تبرک مسیح. تلاش برای زندگی بر اساس کلام خدا.
هواداران او می‌گویند که فیوری قدم در جای پای «کاسیوس کلی»، قهرمان افسانه‌ای

ادامه مطلب  

ذکرهای شگفت انگیز عارفان (139)  

ذکر های شگفت انگیز (139)
دیدن پیامبر در خواب  /شیخ محمد تقی اصفهانی
علامه شیخ محمد تقی اصفهانی نوشته بود ، هرکه می خواهد پیامبر خدا را در خواب ببیند ، باید تا چهل روز به تصفیه ی قلب بپردازد . در اول و آخر شب هزار مرتبه صلوات بفرستد ؛ و پیش از خواب ، چهارده مرتبه آیه ی سوره ی نور رابخواند ، مجرّب است و بارها آن را خوانده ام .
منبع : تحفه رضوی ، سید محمد رضی رضوی ص 197

ادامه مطلب  

اعظم نوری همدانی -آزاده مجتهدی ساوجی  

 
اعظم نوری همدانی -آزاده مجتهدی ساوجی
نویسنده: محمد شرافت - دوشنبه ٢٤ آبان ،۱۳٩٥
معرفی مادر ودختر هنرمند هنرهای تجسمی ومیناتوری
خانم اعظم نوری همدانی فرزند حضرت آیه الله نوری همدانی از مراحع معظم تقلید همسر آقای حاج محمد علي مجتهدی عروس مرحوم آقامیرزا عباس مجتهدی فرزندمرحوم آیت الله آقاشیخ اسدالله مجتهدی ساوجی
وخانم آراده مجتهدی ساوجی فرزند  آقای حاج محمد علي مجتهدی همسر آقای علي دهقان فرزند حاج غلامحسین دهقان یزدی
نمونه کاری

ادامه مطلب  

پیشینه مردمان روستای بلوران  

اهالی روستای بلوران از سه گروه تشکیل شده اند: 1- سادات اعلا الدینی که فرزندان سیدی به همین نام می باشند گه آرامگاهش در گورستان روستا ی بلوران است.این سید از فرزندان زیدابن زین العابدین می باشدکه با 14 واسطه به ترتیب ذیل به زید ابن زین العابدین(ع) متصل می گردد:سید اعلا الدین ابن سید محمد ابن نصرالله ابن علي ابن عبد الله ابن احمد ابن سید قطب الدین ابن فضل الله ابن ابراهیم ابن شعبان ابن احمد ابن یحیی ابنابن سید حسین ذی الدمعه ابن محمد ابن محمد ابن

ادامه مطلب  

راه اندازی پرورش کفشدوزک هفت نقطه ای  

راه اندازی پرورش کفشدوزک هفت نقطه ایراه اندازی پرورش کفشدوزک هفت نقطه ای در مرداد ماه 1393
ایجاد پرورش کفشدوزک هفت نقطه ای در شهرستان البرز قزوین با مدیریت محمد آروین .
کفشدوزک هفت نقطه ای یکی از حشرات بسیار مفید جهت حفظ باغات میوه می باشد تا میوه ها را از گزند شته ها و حشرات مضر در امان نگهدارد.
جهت خرید و کسب هرگونه اطلاعات بیشتر، ارائه پیشنهاد و انتقاد و پاسخ به سوالات احتمالی ؛ایمیل : etale.ir@gmail.comسایت : http://www.etale.irاز طریق تلگرام : admaneden@تماس و پ

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1